Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jeziorko obok Wysockiego.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 9:46    Temat postu: Jeziorko obok Wysockiego. Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pojechałem po pracy na kilka godzin - ani jednego brania na białego i czerwonego. Smile

Z tego co wiem jest tam różna ryba ale jak zwykle "różnie" z nią bywa, a doliczając długą zimę i wyjątkową ospałość ryb w tym roku to mamy idealną receptę na powrót "o kiju".

Ktoś tam z Was łowi / łowił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
infoex
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezioro od lat nie jest zarybiane. Kilka lat temu była przyducha i efektów nie należy się spodziewać najlepszych. Drobny leszczyk i płoteczka. Szczupak też nieleczny. Ogólnie kibel
Powrót do góry
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeziorko obok Wysockiego - hmm - nie wiem czy mówimy o tym samym , ale ja ostatnio byłem w sobotę na Jeziorze Osowskim (obok Wysockiego ) i kolega miał małego szczupaczka. Jako że mieszka tam Nasz wspólny znajomy , to wiemy że szczupłych jest tam całkiem sporo i to nawet ponad wymiar Wink Niestety są dosyć trudne do namierzenia. Co do innych gatunków wiem że trafiają się liny , chociaż białorybu ogólnie chyba rzeczywiście jest bardzo skromnie , bo wiele razy łowiąc na spławik schodziłem z wody "o kiju" Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Oyci3C
Moczykij

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle "ponoć" jest tam ryba, rozmawiałem z paroma wędkarzami i każdy co innego opowiadał.

No trudno, czyli standardzik. :(
Powrót do góry
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo widzisz tak jest zawsze Very Happy
Wszystko zależy od szczęścia i umiejętności wędkarza Wink

Ktoś pojedzie nad jezioro i nie złowi nic , a nastepnego dnia pojedzie kto inny i nałowi "do bólu" , także najlepiej pojechać kilka razy samemu , najlepiej w różnych warunkach pogodowych , jeśli wtedy nic się nie trafi to znczy że woda raczej nie warta zachodu.
Specjalnie piszę raczej , bo jak wiadomo jeden może nie mieć brania cały dzień , a inny 20 metrów obok będzie ciągał rybę za rybą Very Happy
Powrót do góry
Ksysio86
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od zeszłego roku właściwie regularnie jeżdżę nad to jeziorko. I tak jak myślicie, jeziorko, a zwłaszcza ryby są bardzo himeryczne. W zeszłym roku w środku lata dało się połowić ładnie ( ogółem same płotki od małych do takich 20cm ) metoda wypróbowana to spławik od strony budowanego osiedla. Z drugiej natomiast strony proponuje grunt. W tym roku byłem w pierwszy weekend kwietnia i ogólnie siedziałem cały dzień i 2 płotki miałem ( 25 i 24 cm ) na spławik i na grunt. Co do szczupaków to prawda, że jest ich tam sporo, okoni zresztą też jest dużo, ale trzeba znać miejscówkę. Jest to jezioro prywatne i bardzo możliwe, że zarządcy nie zadbali o wodę podczas zimy, dlatego nie spodziewam się w tym roku dużej ilości ryb z tej wody.
Jeszcze ogólna statystyka na ok. 6 wyjazdów, to 2 miałem coś na kiju.
Pozdrawiam
Powrót do góry
rufuscik

PostWysłany: Pon Cze 20, 2011 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie może ktoś ile kosztuje tam łowienie czy po prostu rozbić się i ktoś przyjdzie po opłate ??
Powrót do góry
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś podejdzie po kasę a kosztuje 10 zł od łebka
Powrót do góry
Cezary
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktoś wie jak to jezioro się nazywa? czy to przypadkiem o Jelonek nie chodzi?
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jelonek to jest obok j. Wysoka a nie Wysockiego. Chyba że się mylę i obok Wysockiego też jest Jelonek to sory.
Powrót do góry
kuuba
Wędkarz

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś tam łowiłem obok tego Wysockiego i nie jestem pewien czy nie jest to j. Osowskie
Powrót do góry
Maniek_111
Moczykij

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 1000% jest to jezioro Osowskie
Powrót do góry
Cezary
Kandydat na wędkarza

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie kuba, mój błąd
Powrót do góry
michaelo86

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:)
Był ktoś ostatnio nad j. Ossowskim? i czy były jakieś efekty. Będę miał teraz kilka weekendów wolnych to mógłbym się tam wybrać jako że mam 7-10 minut samochodem do tego jeziorka, a z 3-4 lata temu kilka razy tam byłem to jakieś tam sztuki się łapało, większości małe, ale coś się działo.
Pozdrawiam
Powrót do góry
radoss79
Moczykij

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sezon na wodach stojących postanowiłem rozpocząć od Jeziora Osowskiego.

Wędkarze przebywający nad wodą (wielu już od kilku dni) łowili na gruntówki i jak mówili "studnia".
W związku z tym postanowiłem łowić na spławik.

Wybrałem sobie odpowiednią miejscówkę i rozpoczełem zabawę z płociami Very Happy Całkiem sporo brań i sporo ryb. Z tej wyprawy niestety zdjęć nie mam gdyż byłem sam i nie bardzo chciało mi się gimnastykować z aparatem w telefonie Razz

Kolejna wyprawa juz z kolegą i wiadomości nad wodą identyczne - z gruntu brak ryb.
Więc znów spławikówki poszły w ruch.
Nad woda byliśmy około 19:00 - 20:30.

Na około 8-10 złowionych ryb tylko jedna to płoć , reszta wzdręgi.
Rozmiarowo wszystkie jeden rocznik Very Happy

Wyprawa 05 maj :

To zdjęcie wymaga pewnego komentarza : Ryby nie były trzymane w tej miseczce , zostały tam przesypane z siatki , gdyż postanowiliśmy je przekazać w geście solidarności wędkarzom łowiącym obok , którzy niestety nie mieli szczęścia tego dnia.

A teraz kolejny wypad i z kolei same płocie oprócz jednej wspaniałej niespodzianki Very Happy

Karaś 30 cm waga: hmm no właśnie waga , no więc posiadam starą sprężynową wagę wędkarską razem z miarką , no i ta właśnie waga wyraźnie wskazała około 1.4 kg , a to oznaczałoby medal , jednakże po przeanalizowaniu kilku for wędkarskich natknąłem się na wiele wpisów że Karaś 30 cm waży max. 0.8 kg . Nie wiem co o tym myśleć , najgorsze jest to że nie mam zdjęcia z wagą ( nie pytajcie dlaczego bo nie mam pojęcia Embarassed )

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Łowiska inne niż PZW Gdańsk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: