Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZASADY prowadzenia zarybień i odłowów
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarry
Site Admin


Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 361
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 11:32    Temat postu: ZASADY prowadzenia zarybień i odłowów Odpowiedz z cytatem

Zasady prowadzenia zarybień i odłowów na wodach użytkowanych przez Okręg PZW w Gdańsku.
_________________
www.pzwgdyniaport.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarry
Site Admin


Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 361
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niniejsze zasady przyjęte do stosowania w Okręgu PZW w Gdańsku na podstawie uchwały Zarządu Okręgu Nr Z-37/11 z dn.27 września 2011.

Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym i umowami dzierżawy obwodów rybackich zawartymi przez Okręg PZW w Gdańsku z RZGW oraz innymi podmiotami,użytkownik rybacki zobowiązany jest do prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej na dzierżawionych wodach zgodnie z opracowanymi na nie operatami rybackimi opiniowanymi przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie lub inne instytucje do tego upoważnione.
Racjonalna gospodarka rybacka to nic innego jak wykorzystywanie produkcyjnych możliwości wód zmierzając jednocześnie do poprawy ,jakości naturalnego środowiska i jego zasobów w tym prowadzenie zarybień i odłowów .
Zasady prowadzenia zarybień
Zarybienia prowadzone są przez zespoły zarybieniowe na podstawie zatwierdzanego corocznie przez zarząd okręgu planu zarybień,opracowywanego przez Pion Gospodarki Rybacko-Wędkarskiej Biura Zarządu Okręgu PZW w Gdańsku(PGR-W),na podstawie operatów rybackich lub umów cywilno-prawnych. Plan zarybień uwzględnia wybór najlepszego dostawcy materiału zarybieniowego. Do zespołu zarybieniowego PGR-W należy negocjowanie stałych umów kooperacyjnych i współpraca z dostawcami w zakresie optymalizacji warunków odbioru materiału,a także pisemne powiadomienie Inspektoratu RZGW,RDLP lub Oddziału ANR o miejscu i czasie prowadzonego zarybienia,gatunku,sortymencie i liczbie sztuk(lub masie całkowitej)wprowadzanej dawki zarybieniowej. Ponadto zespół zarybieniowy powiadamia o akcji zarybieniowej zarządy kół PZW-opiekunów danego akwenu,z podaniem informacji jak wyżej oraz sprawdza na miejscu akcji stan żywotności materiału zarybieniowego oraz warunki,w jakich ryby były transportowane,a następnie przeprowadza rozprowadzenie narybku wg zasad sztuki rybackiej-stosownie do gatunku i sortymentu,dysponując odpowiednią liczbą środków transportu oraz wolontariuszy z kół opiekunów wód. Stały wgląd w prace zarybieniowe ma Zarząd Okręgu,Komisja Rewizyjna oraz Komisja Zagospodarowania i Ochrony Wód przy ZO.
Zarządy kół,które opiekują się danymi wodami,mogą uzyskać pełną informację na temat wielkości zarybień i stopnia realizacji w stosunku do planu rocznego.
Dokumentacja związana z akcją zarybieniową zawiera:
-podstawowe dokumenty:świadectwa zdrowia narybku i faktury zakupu
-protokóły zarybień sporządzane w trakcie akcji,a po akcji stosowne wpisy do księgi gospodarczej.
-sprawozdania z postępów w realizacji rocznego planu zarybień sporządzane i przedstawiane na posiedzeniach zarządu okręgu.
Dane zawarte w księgach gospodarczych i protokółach zarybień podlegają sprawdzeniu wypełniania obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej przez Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku i RZGW.
Zasady prowadzenia odłowów
Użytkownik wód zobowiązany jest do przeprowadzenia odłowów kontrolnych zgodnie z operatem rybackim na każdym z dzierżawionych obwodów rybackich,najczęściej raz na 2 lata.
Odłowy kontrolne—odłowy polegające na odłowieniu poszczególnych roczników różnych ryb celem monitoringu dotyczącego ichtiofauny danej wody. Monitoring taki pozwala dostosować poziom eksploatacji rybacko-wędkarskiej do zachodzących zmian środowiskowych.
Odłowy takie dają informacje dotyczące :
-struktury ilościowej i jakościowej ichtiofauny
-oceny rekrutacji
-oceny populacji poszczególnych gatunków
-zleceń gospodarczych
Na podstawie tych odłowów można stwierdzić efektywność zarybień poszczególnych roczników i gatunków oraz ich liczebność. Przykładowo nadmiar leszcza,z którym nie dają sobie rady w sposób naturalny drapieżniki powoduje jego karłowacenie oraz zwiększenie podatności na choroby i zapasożycenie. Do analizy stanu ichtiofauny ważne jest rzetelne wypełnianie rejestrów połowowych przez wędkarzy. Poza tm w rzece Wiśle ,dwóch obwodach Wisły nr.5i6 prowadzona jest gospodarka rybacka przez rybaków zawodowych. Rybacy składają miesięczne sprawozdania w postaci Protokółu Połowu Ryb i Raków. Na podstawie wypełnianych przez członków PZW rejestrów opracowywany jest przy pomocy programu AQVARIUS,Roczny Raport Odłowów Wędkarskich w wodach okręgu. W rezultacie przeprowadzonych połowów rybackich,odłowów kontrolnych i zapisów wędkarzy w rejestrach mogą wpływać wnioski i zalecenie dokonywania odłowów selekcyjnych,sanitarnych czy regulacyjnych. Niezależnie od nazwy i przyjętej metodyki połowu,te ostatnie mają za zadanie poprawę stanu sanitarnego zbiornika,a co pozwala często na uniknięcie występowania chorób ryb,minimalizację procesów zakwitu oraz eutrofizacji akwenu,poprawę kondycji pozostałych ryb i ograniczenia karłowacenia. Powyższe zadania Okręg PZW w Gdańsku wykonuje siłami Biura Zarządu Okręgu,a w szczególności pracowników Pionu Gospodarki Rybacko-Wędkarskiej oraz wolontariuszy z kół opiekunów danej wody. Inną kwestią są odłowy dla celów naukowych prowadzone przez zespoły badawcze np.z Instytutu Rybactwa Śródlądowego, Zakładu Biologii Wód PAN czy innych instytucji.
Metodyka prowadzenie odłowów
Odłowy kontrolne i inne wykonuje się metodą:
-sieci ciągnionych
-sieci stawnych
-agregatów prądotwórczych(elektryczne zestawy połowowe)
Metoda sieci ciągnionych wymaga zaangażowania większej ilości osób i sprzętu,i może być realizowana przez wynajęte zespoły rybackie . Zapłata za ich prace może być złowiona ryba lub pieniądze. Zespół pracowników PGR-W Biura ZO PZW Okręg w Gdańsku nie stosuje tej metody połowu ze względu na niewystarczające siły i środki techniczne oraz jej stosunkowo wysokie koszty. W jeziorach,odłowy sieciami stawnymi skrzelowymi stanowią podstawową metodę realizacji połowów kontrolnych i innych. W zależności od postawionego celu i założonych wielkości ryb ,do odłowu używane są kalibrowane zestawy wontonów o zróżnicowanej wielkości oczek tzw. zestawy nordyckie(Nordic Net) wg normy EN 14757 składające się z paneli siatek. Metoda umożliwia szacowanie w całym jeziorze występowania gatunków,względnego ilościowego zagęszczenia ryb i biomasy oraz struktury wielkościowej zbiorowisk ryb w jeziorach strefy umiarkowanej.
Generalna zasada prowadzenia odłowów przez PGR jest następująca:
-odłowy pod nadzorem ichtiologa ,realizuje zespół mistrza rybackiego okręgu PZW w Gdańsku przy udziale wolontariuszy z kół.
-Na rzekach-poza Martwą Wisłą i Wisłą odłowy kontrolne prowadzone są wyłącznie z użyciem elektrycznego zestawu połowowego
-W jeziorach oraz Martwej Wiśle i Wiśle do połowów kontrolnych używa się stawnego sprzętu sieciowego oraz niekiedy zestawów elektrycznych.
Postępowanie ze złowioną rybą
Z każdego połowu niezależnie od metody pojedyncze sztuki określonych gatunków są uśmiercane w celu oceny ich stanu zdrowotnego ,włącznie z oględzinami wnętrza jamy ciała. Z pozostałymi rybami postępujemy następująco:
-przy połowach prowadzonych sprzętem elektrycznym ryby w stanie żywym i nieuszkodzonym wypuszcza się do wody.
-przy połowach stawnym sprzętem sieciowym tylko część ryb nadaje się wypuszczenia z powrotem do wody .Z pozostałą częścią ryb postępuje się następująco:
-w przypadku odłowienia większej ilości ryb (co zdarza się wyjątkowo)należy je sprzedać firmom zajmującym się handlem tego typu żywnością .
-przy małych ilościach odłowionej ryby ,po dokonaniu oceny stanu zdrowotnego ,zostaje ona zużytkowana przez zespół odławiający w tym członków kół ,wolontariuszy pomagających przy odłowach.
UWAGA !!!!!!
obowiązuje zakaz sprzedaży detalicznej ryb złowionych podczas odłowów przez członków zespołu wykonującego odłowy.
_________________
www.pzwgdyniaport.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
okoniarz
Moczykij


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 71
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie ma w zapisie mowy o dokumentacji fotograficznej bądź video z takich zarybień.
A co gdyby "właściciel" wody zarybiał ją, ale tylko na papierze.
Wyglądałoby to w ten sposób, że dogadywałby się z producentem narybku, wystawiano by fikcyjną fakturę za materiał zarybieniowy, dzielono się kasą i tyle? Takim sposobem można by zarybić każdą wodę - ważne, żeby na papierze było.
Poza tym skoro jest zapisane, że dzierżawca zobowiązany jest do poprawy jakości naturalnego środowiska i jego zasobów to dlaczego jest coraz gorzej??? Oczywiście, że można w sprawozdaniach z połowów kontrolnych napisać, że rybostan jest coraz lepszy, ale jak jest widzimy sami z roku na rok...
I co w przypadku gdyby stan rybostanu pogorszył się? Dzierżawca poniesie karę i zostanie odebrana mu woda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WM
Wędkarz


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 942

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okoniarz napisał:

A co gdyby "właściciel" wody zarybiał ją, ale tylko na papierze.
Wyglądałoby to w ten sposób, że dogadywałby się z producentem narybku, wystawiano by fikcyjną fakturę za materiał zarybieniowy, dzielono się kasą i tyle? Takim sposobem można by zarybić każdą wodę - ważne, żeby na papierze było.

Bingo Exclamation
A wyobraź sobie jeszcze, że ,,jakiś właściciel,, ma własne ośrodki produkcji narybku Very Happy
okoniarz napisał:

I co w przypadku gdyby stan rybostanu pogorszył się? Dzierżawca poniesie karę i zostanie odebrana mu woda?

Zostanie mu odebrana tylko jeśli nie wywiąże się z zapisu w operacie i... kółko się zamyka Very Happy
okoniarz napisał:
Szkoda, że nie ma w zapisie mowy o dokumentacji fotograficznej bądź video z takich zarybień

Nasi włodarze twierdzą, że pracują społecznie dla nas i dla dobra wody wiec bez problemu powinni się zgodzić by robił to ktoś niezależny.
Jarry i pozostali działacze Kół PZW na Pomorzu(o ile tu zaglądają) jesteście za takim rozwiązaniem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarry
Site Admin


Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 361
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:

Nasi włodarze twierdzą, że pracują społecznie dla nas i dla dobra wody wiec bez problemu powinni się zgodzić by robił to ktoś niezależny.
Jarry i pozostali działacze Kół PZW na Pomorzu(o ile tu zaglądają) jesteście za takim rozwiązaniem?

Odpowiem tak, jest to tylko i wyłącznie sprawa leżąca w gestii Zarządu Koła, na którego wodzie odbywa się dane zarybienie. Zarząd Koła nie powinien mieć nic przeciwko temu, aby ktoś był obecny lub robił zdjęcia czy film. Oczywiście, jeżeli będzie to robione za darmo (bo jak poruszymy kwestię finansową to będzie kicha). Fotoreporter ma być niezależny? Co to znaczy? Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że dana osoba miała układ z Zarządem. Przecież ktoś musiał go wynająć i wszyscy będą zadawali pytania: dlaczego właśnie jego? A poza tym po zarybieniu poszedł do stanicy i pili coś tam razem? Na pewno kawę!!! Wątpliwości będą zawsze, tak jak zawsze będą ludzie którzy się wszędzie dopatrują jakiś oszustw i przekrętów. Jako członek Zarządu Koła Gdynia-Port, posiadam w swojej kolekcji zdjęcia ze wszystkich zarybień przeprowadzanych na jez. Kamień. Wiele osób, nawet pomimo tego dowodu, będzie starało się Nas oczernić i uznać je za niemiarodajne, bo ja też jestem w cały układ uwikłany .
_________________
www.pzwgdyniaport.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 942

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
Zarząd Koła nie powinien mieć nic przeciwko temu, aby ktoś był obecny lub robił zdjęcia czy film.

Trzymam za słowo!!!
jarry napisał:
Fotoreporter ma być niezależny? Co to znaczy? Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że dana osoba miała układ z Zarządem. Przecież ktoś musiał go wynająć i wszyscy będą zadawali pytania: dlaczego właśnie jego? A poza tym po zarybieniu poszedł do stanicy i pili coś tam razem? Na pewno kawę!!!

Chętni się znajdą i to tacy, o których nawet nikt nie pomyśli, ze wypiją z tobą choćby pół kawy np. ja czy Donkocur Very Happy i nie będziesz nikomu musiał płacić, bo z przyjemnością nagram zarybienia czy odłowy na koszt własny.Puść w eter odpowiednio wcześniej info, a przekonasz się ilu chętnych przyjedzie zobaczyć odłów czy zarybienie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarry
Site Admin


Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 361
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
jarry napisał:
Zarząd Koła nie powinien mieć nic przeciwko temu, aby ktoś był obecny lub robił zdjęcia czy film.

Trzymam za słowo!!!


nie martw się w kole Gdynia-Port zawsze ktoś robi zdjecia ,albo ja albo Sylwek , a jak jest w innych kołach pytaj sie w ich Zarządach
_________________
www.pzwgdyniaport.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarry
Site Admin


Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 361
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Puść w eter odpowiednio wcześniej info, a przekonasz się ilu chętnych przyjedzie zobaczyć odłów czy zarybienie


Na odłów lub zarybienie przyjeżdza sporo ludzi ,jak już kiedyś pisałem są to wolontariusze z Koła Gdynia-Port informujemy swoich członków o tych faktach, oczywiście nie wszystkich (trudno poinformować ponad 600 członków).Co do zarybień NIGDY nie ukaże się informacja ,że takowe się odbędzie. Już sobie wyobrażam radość co niektórych gdybym napisał ,że danego dnia na takiej i takiej wodzie odbędzie się zarybianie np. szczupakiem,pół biedy gdyby to był narybek 10000 szt o wym. 3cm, ale są i zarybienia wód w naszym okręgu 300kg szczupaka gdzie najmniejszy ma 1,5kg a największe miały ponad 5kg ,byłem świadkiem takich zarybień i mam nawet zdjęcia. Już kiedyś któryś z kolegów forumowiczów napisał , że forum czytają nie tylko wędkarze przez duże ,,W” ale i mięsiarze z PZW i kłusole , i taka informacja była by wyrokiem dla tych ryb.Dlatego myślę,że nadal te informacje będą dostępne tylko dla wąskiej ,zaufanej grupy wędkarzy.
_________________
www.pzwgdyniaport.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arekk
Wędkarz


Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 235
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
WM napisał:
Puść w eter odpowiednio wcześniej info, a przekonasz się ilu chętnych przyjedzie zobaczyć odłów czy zarybienie


Co do zarybień NIGDY nie ukaże się informacja ,że takowe się odbędzie.


Z tym się akurat zgadzam. Info o zarybieniu=tłumy wędkujących akurat w tym miejscu.

Ale jest na to prosta metoda. Po zarybieniu zakazujemy połowów na danym akwenie. Sprawa prosta i czysta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WM
Wędkarz


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 942

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarry napisał:
WM napisał:
jarry napisał:
Zarząd Koła nie powinien mieć nic przeciwko temu, aby ktoś był obecny lub robił zdjęcia czy film.

Trzymam za słowo!!!


nie martw się w kole Gdynia-Port zawsze ktoś robi zdjecia ,albo ja albo Sylwek , a jak jest w innych kołach pytaj sie w ich Zarządach

Jednym słowem nici z jawności?
Chodziło mi o kogoś niezależnego, a nie, że członek zarządu koła zrobi zdjęcia, bo to nie dowód na uczciwość działaczy Exclamation
jarry napisał:
WM napisał:

Nasi włodarze twierdzą, że pracują społecznie dla nas i dla dobra wody wiec bez problemu powinni się zgodzić by robił to ktoś niezależny.
Jarry i pozostali działacze Kół PZW na Pomorzu(o ile tu zaglądają) jesteście za takim rozwiązaniem?

Odpowiem tak, jest to tylko i wyłącznie sprawa leżąca w gestii Zarządu Koła, na którego wodzie odbywa się dane zarybienie. Zarząd Koła nie powinien mieć nic przeciwko temu, aby ktoś był obecny lub robił zdjęcia czy film. Oczywiście, jeżeli będzie to robione za darmo

Rozumiem to już nieaktualne?Zadeklarowałem się, jestem członkiem tego koła, zrobię to za free więc...???
Jeśli masz dalej zamiar obiecywać, a potem okrakiem wycofywać się to już lepiej nic nie pisz, bo to już nie jest komiczne i żałosne, ale tragiczne Evil or Very Mad
arekk napisał:
Info o zarybieniu=tłumy wędkujących akurat w tym miejscu.

Tak to problem dla PZW, bo jak Sylwek pisał wyłapują je nawet działacze, a teraz konkurencja im wyrośnie Evil or Very Mad
arekk napisał:

Ale jest na to prosta metoda. Po zarybieniu zakazujemy połowów na danym akwenie. Sprawa prosta i czysta.

Dokładnie Exclamation Exclamation Exclamation
jarry napisał:
Co do zarybień NIGDY nie ukaże się informacja ,że takowe się odbędzie.

Ale w sprawozdaniu rocznym podajecie, że zarybiliście tym i tym więc w czy problem wtedy pokazać film dokumentujący to, ale wykonany przez kogoś niezależnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarry
Site Admin


Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 361
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam ,że jest to forum dotyczące wszystkich wód Okręgu Gdańskiego a kolega WM sprowadza to do polemiki miedzy sobą a admnistratorem forum członkiem koła Gdynia-Port . Dlatego uważam ze temat został wyczerpany. Jeszcze raz przypominam to nie jest forum WM kontra zarząd Gdynia- Port
_________________
www.pzwgdyniaport.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 942

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno jest to oficjalne forum PZW Okręg Gdańsk, j.Kamień należy do wód okręgu, a do tego sam założyłeś temat, odpowiadałeś, i obiecałeś
jarry napisał:
Zarząd Koła nie powinien mieć nic przeciwko temu, aby ktoś był obecny lub robił zdjęcia czy film. Oczywiście, jeżeli będzie to robione za darmo

więc przestań kręcić tylko powiedz jasno czy dalej podtrzymujesz deklarację, czy już się wycofujesz Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarry
Site Admin


Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 361
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WM napisał:
Podobno jest to oficjalne forum PZW Okręg Gdańsk, j.Kamień należy do wód okręgu, a do tego sam założyłeś temat, odpowiadałeś, i obiecałeś
jarry napisał:
Zarząd Koła nie powinien mieć nic przeciwko temu, aby ktoś był obecny lub robił zdjęcia czy film. Oczywiście, jeżeli będzie to robione za darmo

więc przestań kręcić tylko powiedz jasno czy dalej podtrzymujesz deklarację, czy już się wycofujesz Question


Ależ oczywiście ,że podtrzymuje tylko nigdzie nie napisałem ,że bedziesz to akurat Ty , a nie ktoś inny , teraz każdy ma aparat i masz małe szanse.
_________________
www.pzwgdyniaport.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WM
Wędkarz


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 942

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu boisz się prawdy
jarry napisał:
uważam ze temat został wyczerpany

Masz rację, rozmowa z tobą nie ma najmniejszego sensu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
donkocur
Wędkarz


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: Tuchom

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zapytać który z administratorów usuwa moje wpisy ? i jaki jest tego powód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Forum na phpBB © phpBB Group