Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wisła Kiezmark
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 86, 87, 88  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baloonstyle
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inna sprawa że na Wiśle trzeba umiec łapać. To nie są kanały czy jeziorko, rybki stoją w innych miejscach i zawsze trzeba brac poprawke na uciąg. Na Wisłe trzeba jeździć bo nikt nie przekaże nam wiedzy na jej temat. co roku główki i zatoki wyglądają inaczej, razem ze zmiana dna rybki tez zmieniaja miejsca . trzeba jeździć i wyciągać wnioski Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukasz30
Moczykij

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniel
Mam podobne zdanie na ten temat..Bardzo lubie piekne widoki, klimat nad woda ale tez a moze przede wszystkim adrenaline zwiazana z rybami..
Kiedys czesto jezdzilem na Motlawe , bo dzika i piekna rzeka byla..w dodatku rybna..teraz to juz historia..lepiej jechac te pare km dalej na Kaszuby i moc polowic w milej scenerii i jeszcze w miare rybnych wodach..
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woda jest rybna bo przecież RRRRYBAK TARGA Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rutynowo jutro wybieram się nad Wisłę zobaczymy co wpadnie. Jeśli ktoś byłby chętny to śmiało pisać. ( ewentualnie podac komórkę , bo po 16 wracam z pracy i gdzieś w granicach 19 ruszę nad wodę )
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na nocce wylądowałem między Giemlicami a Steblewem.Pierwszy raz byłem w tym miejscu i chyba dla tego zapłaciłem frycowe.Wyjazd nie był planowany dlatego na miejscu byłem dopiero o godz 21.Nie było więc czasu na wyszukanie jakiejś fajnej główki.Rozłożyłem się na pierwszej na którą dało się wejść,bo pozostałe w górę rzeki są rozmyte przy brzegu.Przez całą noc nie miałem żadnego brania i nawet ani razu nic nie objadło rosówek z haczyka .Tak beznadziejnej nocki w tym roku jeszcze nie miałem.Rano na spining miałem jedno kopnięcie sandaczowe , a na następnej główce złapałem sandaczyka 45cm.
Miejsca wyglądają tam dość ciekawie , ale według mnie są płytsze niż po elbląskiej stronie.Niestety wieczorem i w nocy zupełnie nic się nie spławiało.Cisza była jak w kościele , a będąc ostatnio w Gniazdowie ryby buszowały całą noc. Zastanawiam się czy to wina miejsca czy pogody , że było takie bezrybie..Jedno z czego jestem zadowolony to to że poznałem nowe miejsce.
Powrót do góry
petros
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemek tak ja ci pisalem na pw, lowie tam 2 rok i ten w porownaniu do tamtego to totalna katastofa. Rok temu nie bylo tam rybakow, w tym sie pojawil nowy i CODZIENNIE jest zaciag wplaw na calej szerokosci rzeki. wczoraj tez bylem, szkoda ze sie nie spotkalismy:) Ucialem sobie rozmowe z tymi rybakami. Marudza ze slabo z ryba...Najwieksze bolenie z siaty po 2 kg...ale zaciag robia kazdego dnia. U mnie tez lipa wczoraj , odprowadzenie szczupaczka i 2 sandacze, niestety tylko pstrykniecia. Odpuszczam sobie ten odcinek.
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej nie cierpię tych rybaków co stawiają siatki i inne pierduty przy główkach.Co do roku to chyba wszędzie jest kiepsko .Tyle nowych miejsc odwiedziłem w tym roku i w zasadzie nie połowiłem. Wczoraj chyba wybrałem złe miejsce bo jak dojechałem do wału to pojechałem w stronę Steblewa , a powinienem chyba pojechać w stronę Leszkowych , bo tam w nocy widziałem kilku wędkarzy , a tu gdzie byłem ja nie było nikogo.
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odespałem już po Gniazdowie, bo tam tym razem byłem.

Stanąłem na pierwszej główce . Już po około 20 minutach od przyjechania ( byłem nad wodą po 19.00 ) na filet wziął sandaczyk ( 63 cm ) , potem jeszcze 2 niemrawe brania na filet. Po 21.30 zaczeły masowo brać sumki na rosówkę ( 30-40 cm ) łącznie sztuk 11 ... Około 24.00 jedno branie spod brzegu na "trupka" lekki odjazd , zacięcie i zestaw wypiął się.

Siedziałem do 2 w nocy potem za mocno padało i zwinąłem się.
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łapałeś z tej główki na wprost zjazdu z wału , czy koło linii wysokiego napięcia.Mam jeszcze pytanie , czy przy główkach były jakieś siatki , albo pływały butelki.Podobno w sobotę i niedzielę nie powinno ich być.
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 15, 2012 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na tej główce zaraz przy zjeździe.

Pływała jedna butelka ..... z resztą byłem też na chwilę w niedzielę tam i też pływała.

Na nocce rybacy raz postawili siatkę ale zrzucali ją około 30 m od szczytu główki najbliżej i to jeszcze w ciągu dnia tak koło 20.

I tu ja też mam pytanie namierzyłeś może tam miejscówkę tego Suma co elegancko drobiazg wycina po nocach , na moje on około (20-40 kg ma ) kilka razy złapałem go latarką jak Ryja szczerzył na drobiazg i muszę przyznać, że tak z 35-40 cm japę ma. Zapolowałbym na niego .
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 15, 2012 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na tej główce trzy razy w tym roku , ale żerującego suma nie widziałem .W zasadzie to niewiele ryb się tam spławiało.Ryby za to ostro buszowały całą noc na tych przerwanych główkach w górę rzeki.

Wczoraj coś mnie podkusiło żeby jeszcze raz pojechać na noc między Giemlice , a Steblewo , tylko stanąć na innej główce.Myślałem sobie że taka beznadziejna noc jak ostatnio nie może się już więcej przytrafić.Jak dojechałem do wody to pojechałem chyba na piątą główkę patrząc w stronę Leszkowych.Niestety noc wyglądała tak jak ostatnio.Ani jednego brania na rosówki i nawet nic ich nie obżerało .Rano rozłożyłem spining i zrobiłem sobie spacer aż pod linię wysokiego napięcia koło Leszkowych.Niestety zero brań.Potem pojechałem wzdłuż wału do Steblewa.Tam dojechałem do wody.Pochodziłem ze spinem , ale znowu nic.Z tamtąd było już widać Tczew.To na razie była chyba ostatnia nocka.Poczekam do jesieni jak będzie czas na miętusy.
Powrót do góry
StroWn
Wędkarz

PostWysłany: Sro Sie 15, 2012 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę problemu aby się zgadać i razem uderzyć na Wisłę gdzieś.
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za ,ale na razie to mam dość i nawet nie bardzo wiem gdzie by tu jeszcze pojechać.
W tym roku sporo czasu poświęciłem na szukanie jakiegoś fajnego miejsca.Byłem w wielu miejscach po raz pierwszy , ale co z tego , skoro wszędzie kiepsko.Według mnie to najciekawsze miejsca są tam gdzie urzędują rybacy.Oni najlepiej wiedzą gdzie warto stawiać siatki.Tam gdzie ich nie ma tam chyba z rybą jest krucho.Przykład to takie Giemlice i Steblewo.Cieszyłem się jak trafiłem tam pierwszy raz , gdyż nie ma tam żadnych siatek i pływających butelek , ale co z tego skoro przez dwie nocki nic nawet nie objadło rosówek z haczyka .Natomiast w Ostaszewie i Gniazdowie zawsze coś brało , żadne tam olbrzymy ale dzwonek dzwonił.
Powrót do góry
calvuss
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam,najlepsze miejscowki to PALCZEWO,NOWA CERKIEW i GNIAZDOWO.
Powrót do góry
przemek
Wędkarz

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak tam jest w Palczewie bo jeszcze tam nie byłem , ale patrząc wczoraj ze Steblewa na brzeg w Palczewie to nie widziałem żadnych ciekawych miejsc.Wszędzie główki i pełno piasku między nimi. Czasami mam wrażenie że w tej naszej Wiśle to jest tylko sam piasek, a ryby miejsc z piaskiem za bardzo nie lubią.Przydały by się na dnie jakieś gliny, iły czy coś podobnego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Gdzie byłeś? Co złowiłeś? Na co złowiłeś? ...:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 86, 87, 88  Następny
Strona 67 z 88

Skocz do: