Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna www.pzw.gda.pl
PZW Gdańsk Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

odłowy konrolne a prawo
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrowa
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 9:45    Temat postu: odłowy konrolne a prawo Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, jak wyglądają odłowy kontrolne w świetle prawa.

Nie chcę tu podawać nazwy miejscowości i jeziora, którego dotyczy ten problem. Powiem, tylko tyle, że leży ono w woj. kujawsko-pomorskim.
Generalnie wydaje mi się, że zarząd tego koła prowadził (nie wiem czy został zmieniony) złą i nieprzemyślaną gospodarkę rybacką.

Zarząd pozwalał, lub był pomysłodawcą (nie chcę tu wprowadzać w błąd) odłowów kontrolnych. Odbywały się one 2 razy do roku .... Zazwyczaj uczestniczyli w nich CI sami ludzie.

A co lepsze uczestnicy odłowów (wędkarze i członkowie zarządu) tłumaczyli , że taki manewr jak odłowy, pooprawia również żerowanie ryby ... Wiecie coś na ten temat Rolling Eyes

Jakie są regulacje prawne tego procesu?

Jak często na waszych zbiornikach dochodzi do odłowów kontrolnych?

Czy często dochodzi do łamania prawa i "prywaty" ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarry
Site Admin

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odłów kontrolny na każdym jeziorze musi odbyć się raz na dwa lata,narzuca ten wymóg na opiekunów wody RZGW
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Jarry gdyby on sie zawsze odbywał ,,w sposób cywilizowany,, to by nie było problemu,a inaczej zawsze będzie jakieś ale Exclamation
Przykład:
http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=911
Dalej czekam na potwierdzenie od Witka,że był tam i widział to co jest na wklejonym linku Exclamation
Wniosek jest prosty Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
mrowa
Wędkarz

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorzej, jeśli ludzie mają jakieś swoje prywatne interesy w odłowach. Albo inny cel … Odłów, a złowione ryby są przeznaczane na impreze dla wędkarzy. Są sprzedawane a za nie kupowane są nagrody etc… Pytanie dlaczego, po co??!!
Panowie rybacy i „śmietanka” opisywanego koła zawsze przy kielichu, gril … To są odłwy?! Widziałem jaki sandaczyk trafił do nich na grila. Co najgorsze nie przestrzegają oni wymiarów.
Zastanawiam się czy można zrobić „nalot” na taki odłów i skontrolować rybaków i osoby im towarzyszące?
Powrót do góry
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mrowa, jeszcze nie wiesz jak w naszym kraju załatwia sie sprawy? proponuję zgłosić sie np. do TVN program "Uwaga" lub może do brukowca Fakt lub jakichś innych mediów uznawanych przecież za czwartą władzę. ciekawe jaką by "Panowie DZiałacze" mieli minę widząc siebie samych w rolach głównych w takim programie;) pozdro
ps. a może mniej drastycznie, poprostu samemu pofatygować się tam z kamerą przecież Panowie "działają w świetle prawa" więc chyba nie będą mieć nic przeciwko!
Powrót do góry
motyl
Wędkarz

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chore państwo i chore zasady - odłowy odłowami - czemu ryby nie wracaja do wody ?
Pewnie temu, że siaty stoją za długo i ryby nie mają szans na przeżycie.
Sama nazwa wskazuje odłów kontrolny - ale to tylo z nazwy w rzeczywistości to złoty interes tylko nie dla nas wedkarzy.
Nam pozostaje tylko regularnie wpłacac składki a nad wodą liczyc na szczeście.

Pozdrawiam. Evil or Very Mad
Powrót do góry
KJ-UB
Wędkarz

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POZOSTAŁOŚĆ RACJIONALNEJ GOSPODARKI RYBACKIEJ - kiedyś były takie Państwowe Gospodarstwa Rybackie które zarybiały i odławiały (sadziły i zbierały, miały odpowiednią wydajność z ha) i to była godpodarka teraz tylko się zbiera i odławia kontrolnie żeby zobaczyć czy aby skutecznie się wodę doi, o "sadzeniu" nikt nie myśli - niestety aktualnie PZW TO DOTYCZY W GŁÓWNEJ MIERZE.
slawencjusz21
Wędkarz

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy zobaczcie na PZPN jak się wszyscy do kupy zebrali to coś im tam wyszło... (co prawda beton zostal ale pełne gacie mieli że stracą sponsorów) czemu nie zrobić tak samo z PZW? nie wykupywać składek? lub coś innego co dotknie śmietankę z samej góry i może uświadomi im że to oni są dla nas a nie my dla nich!
Powrót do góry
motyl
Wędkarz

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat rzeka - szkoda perspektywa coraz większej beznadziei nad wodą nie jest pocieszająca. Exclamation
Powrót do góry
WM
Wędkarz

PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesione z
http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=125&start=30
Powiedz mi Jarry na jakiej prawnej podstawie RZGW wymaga odłowów co dwa lata, bo z tego co mi wiadomo to potencjalny dzierżawca wody startując w konkursie ofert przedstawia operat, w którym to właśnie ON nakreśla ilość zarybień i odłowów?

PS.
Projekt umowy z RZGW
http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/obwody/IXproumowy.pdf
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiem ci szczerze , ze nie wiem , nie wiem ponieważ nigdy to mnie nie interesowało. Skoro odłowy kontrolne są na wodach dzierżawionych przez PZW co dwa lata być może tak jest ustalone w operacie , mówi zresztą o tym §5 punkt b umowy o oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego. Poza tym uważam ,ze odłowy kontrolne są potrzebne , tak jak właściciel wody tak i dzierżawca musi wiedzieć jak wygląda rybostan w danym jeziorze a jedynym sposobem na ta informacje jest właśnie odłów kontrolny , więc proponuję wszystkim kolegom negatywnie nastawionym do odłowów aby je po prostu polubili jako mniejsze zło , ponieważ odłowy kontrolne były,są i będą .
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...więc jeśli nie wiesz to nie zabieraj głosu, bo nie dość, że siebie ośmieszasz to jeszcze PZW, które reprezentujesz i koło, do którego ja też należę.
Siedzę trochę w tym temacie i wiem, że operat jest tworzony na 10 lat i to niezależnie od tego na jak długo masz umowe dzierżawy więc jeśli tak bardzo zależy Tobie na dobrej kondycji jeziora może warto spróbować zmienić zapis i w kolejnym nie deklarować obowiązkowych odłowów co dwa lata???
Odłowy czasami są konieczne, ale na pewno nie w formie jak to ma często miejsce na wodach PZW czyli wyje... połowę rybostanu Exclamation Nie wiem jak to ma miejsce na Kamieniu, ale jest wiele takich przykładów

Możesz jeszcze odpowiedzieć na pytanie kolegi @areajdm co się dzieje, według regulaminu, z rybami z odłowu kontrolnego? Jest robiony jakiś spis gatunkowy, ilościowy i do wody? Czy wszystko idzie po prostu na patelnię?Jak to wygląda w przypadku Kamienia?
Powrót do góry
jarry
Site Admin

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak Ci napisałem nie wiem , bo mnie to nie interesuje gdyby mnie to zainteresowało na pewno bym się dowiedział sam i nie zadawał głupawych pytań na forum.tak jak niektórzy nasi koledzy. Co do pytań kolegi ,,areajdm” to odpowiem tak : rybak za swoja prace musi mieć zapłacone (tak jak każdy z nas), ryby po całej nocy spędzonej w sieci w większości nie nadają się do wpuszczenia z powrotem do wody, więc w ramach wynagrodzenia daje się mu te ryby, lepiej dać te ryby niż pieniądze z kasy koła , oczywiście jakieś parę rybek dostaną też członkowie koła którzy pomagają przy zabezpieczeniu tego odłowu. Przy każdym odłowie jest obecny strażnik PSR i ichtiolog z okręgu oczywiście sporządza z odłowu protokół. Tak to wygląda przynajmniej nad jeziorem Kamień.
WM
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytania nie są głupie, ale jak widzę cholernie niewygodnie Evil or Very Mad
Powrót do góry
granddm
Wędkarz

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony moze i sa potrzebne te odlowy kontrolne, ale chyba mija sie z celem tak jak kolega WM okreslil slusznie "wyje...nie polowy rybostanu" z jeziora. Temat bardzo kontrowersyjny, ponieważ PZW "legalnie" zamęcza ryby, które wpadają w sieć i giną (co samo w sobie przeczy moralności wędkarskiej i czego zabrania regulamin), a od wędkarza nad wodą wymaga się wzorowości (co jest oczywiście słuszne), więc wypadałoby znaleźć rozwiązanie kompromisowe, pomimo, że nie jest to na rękę wszystkim tym, którzy z radością "muszą" brać martwe wymęczone ryby podczas odłowów kontrolnych na patelnie.
W mojej opinii sytuacja absolutnie patologiczna. PZW szczególnie zwraca uwagę na to, aby nie krzydzić złowionych ryb i obchodzić się z nimi ostrożnie, a jednocześnie "łamie" te wszystkie nakazy, co w naszej przedziwnej ojczyznie jest na dodatek zgodne z prawem. Patologia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PZW Gdańsk Strona Główna -> Masz jakiś pomysł? Pojawił się jakiś problem? Napisz! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: